NowaTV Rusturned: 2021 Ağustos (Büyük Yaz Güncellemesi)

Haziran ayında başlayan ve Ağutos ayında biten Büyük Yaz Güncellemesinin detaylarına hoşgeldiniz. Bu güncellemeyle birlikte Rusturned sunucumuz adeta baştan aşağı yenilendi. Bir sürü yeni sistemle birlikte mevcut sistemlerimizide güncelledik. Ek olarak Rusturned sunucumuz için yeni Large Harita (Procedural) ve Çeşit çeşit Yeni Modlar hazırlandı.

YENİ SİSTEMLER

Uyuma Sistemi Artık oyundan çıkan kişiler çıktıları yerde uyuyacak ve eşyaları üstünde kalacak. Bu sayede önemli eşyaları üstüne alıp oyundan çıkma devri sona erdi. Uyuma sisteminin tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Rust Yapı Geliştirme Duvarlarınızı, zeminlerinizi ve çatılarınızı artık Çekiç ile kolay bir şekilde yükseltebilir ve yıkabilirsiniz. Sunucuya yeni eklenen yapı sistemiyle birlikte artık evinizi Odunla yapıp daha sonra Taşa, Metale ve High Quality Metale yükseltmeniz gerekiyor. Yapı Geliştirme sisteminin tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş Raid bildirimi Bu sistem sayesinde oyunda değilken yapılarınız hasar görür ise discord özelinize bir bildirim gelir. Discord sunucumuza girip hesabınızı bağlayarak bu özelliği kullanabilirsiniz. Evinizde hasar alan kısmı hasar veren kişiyi ve bir çok bilgiyi anında discord özelinize mesaj olarak atar. Bu sistem tüm oyuncularımız tarafından ücretsiz kullanılabilir.

Eritme, Rafineri ve Geri Dönüşüm Eşyalarınızı, kaynaklarınızı artık Eritebilir ve Geri Dönüştürebilirsiniz! Eskiden daha hızlı ve kolay olan sistem bununla birlikte Gerçekçiliğe kavuşturuldu. Eritme, Rafineri ve Geri Dönüşüm sistemlerinin tanıtımına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Gelişmiş Tpa UI NowaTV Sunucuları için özel hazırlanmış eklentilerden birisiyle tanışın! Yeni TpaUI Sistemiyle birlikte artık istekleri kabul/red etmek, arkadaşlarınıza ışınlanmak daha kolay. Tüm uyarı mesajlarının ekranda çıktığı bu sistemde temel komutlar aynı. Eğer grubunuzun dışındaki oyuncuların TPA Göndermesini istemiyorsanız /gruptp yazabilir ve sadece grubunuzdan istek alabilirsiniz.

Kumar Artık Scrap kazanmanın yeni bir yolu var! Kumar sistemiyle birlikte Haydut Kampında Scrap ile kumar oynuyabilirsiniz. Eğer şanslıysanız belkide Haydut Kampından zengin olarak ayrılırsınız 🙂 Kumar Sisteminin tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Rust Ölüm Ekranı – Yatak UI Yeni ölüm ekranıyla birlikte artık yataklarınıza daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ışınlanabilirsiniz. NowaTV Sunucuları için özel hazırlanmış bu eklenti siz öldüğünde karşınıza Rustdaki gibi bir ekran çıkıyor. Yataklarınıza kolayca ışınlanabilir veya silebilirsiniz. Ölüm Ekranının tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Günlük Ödül Artık her sunucuya girişinizde karşınıza çıkacak Günlük Ödül ekranından her gün sunucuya giriş yaparak hediyenizi alabilirsiniz. Bu hediyeler her wipe güncellenecek. Günlük Ödül sisteminin görünüşüne buradan ulaşabilirsiniz.

Rust Headshot ve Body Hit Sesleri Headshot atmak artık daha zevkli! Bir kişiye Headshot veya Bodyden vuruş yaptığınızda, Rust oyunundaki gibi ses efektleri çıkacak.

Gelişmiş Rust HUD Yeni Rust Hud ile birlikte artık Daha optimize, daha fazla özellik içeren ve görsel bakımdan daha zengin bir HUD size sunucumuzda eşlik edecek.

Sınırsız Stamina Stamina bitme derdine son! Artık Rust sunucumuzda Staminanız eksilmiyecek. Dilediğiniz gibi zıplayıp koşabilirsiniz.

Optimize Edilmiş Alet Dolabı Sunucumuzda geçen wipe eklenen Alet Dolabı oldukça Optimize edildi. Sunucudaki Düşük FPS ve Dropların önüne geçecek bu sistem size daha rahat bir oyun ortamı sunacak.

Hızlı Sökme Yeni Yapı Geliştirme sisteminden dolayı duvar, çatı ve zemin gibi inşa eşyalarını sadece Çekiç ile sökebiliyorsunuz. Fakat Hızlı Sökmeyle birlikte Sandık, Taret, Kapı gibi eşyalarınızı eskisinden çok daha hızlı bir şekilde sökebilirsiniz!

Otomatik ve Hızlı Toplama Yeni Otomatik ve Hızlı Toplama sistemleriyle tanışın! Sunucumuzda çok önceden bulunan Otomatik Toplama optimize edildi. Bunun yanında bir sandıkda bulunan eşyalarıda hızlıca envanterinize alabilmeniz için Hızlı Toplama eklendi. Bir sandığı açıp “,” Tuşuna basarak sandıkta bulunan eşyaları hızlıca topluyabilirsiniz!

Araç Kilitleme Engeli Bu güncellemeyle birlikte artık eskiden olduğu gibi araçlar kilitlenmiyecek.

Skybase Engeli Bu sistemle birlikte artık belirli bir yükseklikten sonra yapı koyamıyacaksınız. Bu da Skybase yapmayı imkansız bir hale getiriyor.

Su ve Yemek Sistemi Artın sunucumuza girdiğinizde su ve yemek barlarınız full olarak başlamayacak. Gerçek rustta olduğu gibi az oran ile rastgele bir şekilde başlayacak. Bu her öldüğünüzde tekrarlanacak.

YENİ RUSTURNED HARİTASI: PROCEDURAL

Bu güncellemeyle birlikte Rusturned sunucumuz yeni bir haritaya sahip oluyor. Procedural haritasıyla tanışın!

MaSSive tarafından sıfırdan yapılmış olan Procedural haritası beraberinde Yeni Bölgeleri ve Yeni atmosferi getiriyor.
Haritada yapılan optimizasyon çalışmaları oyun içerisinde Yüksek FPS almanızı sağlıyacak. Haritanın çeşitli bölgelerinde Rusturned sunucumuz için özel olarak yapılan objelere rastlamanız oldukça mümkün. Güzel bir atmosfere sahip olan Prodecural haritası Rusturned sunucumuza yaklaşık 2 Wipe boyunca ev sahipliği yapacak.

Harita Üzerindeki Yenilikler:
– Yeni balıkçılık köyü
– Yeni Yer altı metro istasyonu
– Yeni Yer altı metro istasyonu giriş bölgeleri
– Yeni batık gemi
– Yenilenmiş Haydut kampı
– Yenilenmiş bölgeler
– Yeni yol lootları
– Yenilenmiş gökyüzü ve doğa rengi
– Yeni isimsiz loot alanları
– Optimize edilmiş harita

YENİ MODLAR

Bu güncelleme ile birlikte Rusturned sunucumuz yepyeni modlara sahip oluyor. 8 Farklı yeni mod ile tanışın!

Swind tarafından sıfırdan modellenen ve rusturned sunucumuz için özenle yapılan modlarımız sizlerin uzun zamandır istediği bir çok yeniliği beraberinde getiriyor. Avrupanın hiçbir sunucusunda olmayan Rust oyunundan alınacak oyunumuz için sıfırdan üretilen yeni modlarımız ile oyun zevkiniz iki katına çıkacak.

Yeni Modlar:
– Rust ev eşyaları mod paketi (Masa, sandalye, barbekü, dropbox, koltuk, duvar meşalesi, portreler)
– Rust çiftli kapılar ve doorwayleri (Tahta, metal , hq)
– Paraşüt (Rustta mevcut değil ama geleceği için önceden yapıldı)
– Rust Yarım duvarlar (taş, metal , hq)
– Rust Dalgıç Seti (Snorkel, Diving tank, pantalon, tişört)
– M39 Silahı ve Mermisi
– 16X Scope
– Smoke Bombası
– Tavşan Suit ve Astronot Suit
– Tahta sur ve sur kapısı (Sıfırdan yeniden yapıldı)
– Grenade Launcher Değiştirildi
– Airdrop Modeli yeniden yapıldı
– Haydut kampı için yeni objeler yapıldı bölge yenilendi.
– Rustaki geri dönüşüm makinası yapıldı
– Rusttaki kumar makineleri yapıldı

SİSTEMSEL YENİLİKLER

Bu uzun bakım süresinde sunucu içerisindeki bir çok ayar güncellendi ve değiştirildi.

Yenilenen Ayarlar:
– Taret sınırsız mermi kullanacak şekilde ayarlandı. Artık tarete hangi silah koyarsanız koyun mermisi bitmeyecek.
– L96 silahına artık susturucu takılabilecek.
– Tahta sur – Tahta sur kapısı – Taş sur – Taş sur kapısı koyulduktan sonra sökülemeyecek geri alınamayacak.
– Yüksekten atladığınız zaman artık hasar alacaksınız. Yüksekliği göre aldığınız hasarın miktarı değişecek.
– Tpa ve home gibi komutların süresi yeniden ayarlandı.
– Vault komutuna 1 kez kullanıldıktan sonra bekleme süresi eklendi.
– Bomba atar silahının hasarı düşürüldü ve ideal bir duruma getirildi.
– Haydut kampına yeni satıcılar eklendi.
– Haydut kampındaki helikopter satıcısının içinden tekne satışı kaldırıldı ve balıkçı köyüne eklendi.
– Loot ayarları değiştirildi ve güncellendi.
– Skills bölümü kapatıldı. Sunucumuza giriş yapıldığında oyuncuların skiller ile ilgili hiçbir ilgisi kalmadı. Sınırsız stamina eklentisi sayesinde artık tüm skilleriniz sürekli olarak full sayılacak.
– Campfirenin craftı kapatıldı.
– Rust mod yeniden editlendi.
– Metal yapılarının canları arttırıldı. (Metal yapılar taş yapılar ile aynı candaydı bu sorunu çözerek daha ideal bir can ayarı yapıldı)
– ToolCupboard eklentisi düzenlendi artık yapınızda TC yoksa eviniz daha hızlı çürüyecek.
– Hileleri önlemek için saat sınırlayıcısı eklentisi güncellendi ve bir çok özellik eklendi.
– Web sitemize yeni bir çok ürün eklendi.
– Web sitemizdeki ürünlere 6 ay ve 12 aylık satış varyasyonu eklendi.
– Sunucu içerisindeki sohbet mesajları düzenlendi.
– Vaulttaki silinme problemi çözüldü.
– Yapıların bir süre sonra görünmez olması sorunu çözüldü.
– Gereksiz kullanılmayan yada az kullanılan modlar silindi.
– Raid rehberi fotoğrafları tekrar yapıldı ve güncellendi.
– Artık eritme sistemi ve geri dönüşüm sistemi mevcut olduğu için rust moddaki kaynakların craftları kapatıldı.
– HQ set ile Armor set arasındaki savunma farkı güncellendi. Artık Armor set daha fazla korurken iç haznesi küçültüldü.(Daha az item alacak)
– Her 4 saate bir otomatik airdrop atan sistem tekrar aktif edildi.
– Airdrop modeli değiştirildi.


Tüm güncellemelerimiz ile artık geri döndük. 3 ay süren bu yenilenme sürecindeki yaptıklarımız ile umarım siz oyuncularımızı memnun edebiliriz. Sizlerle tekrar görüşecek olmanın sevincini yaşıyoruz!